Home / Aktuality / Aktuality / Projekce KND na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Projekce KND na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Projekce KND na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Máme pro vás program projekcí několika českých filmů opatřených českými titulky speciálně pro neslyšící diváky. Všechny zahraniční filmy jsou na festivalu opatřeny běžnými českými titulky.

Protektor

5.7. 12:30 Kino čas, 8.7. 9:30 Kino Malý sál

Režie: Marek Najbrt


Hrají: Jana Plodková, Marek Daniel, Klára Melíšková, Sandra Nováková, Jan Budař, Martin Myšička, Josef Polášek, Jiří Ornest, Matthias Brandt, Simon Schwarz, Leoš Noha, Tomáš Žatečka, Cyril Drozda, Jan Řéhák, Richard Stanke, Tomáš Měcháček, Dana Marková, David Máj, Pavel Kryl, Adam Kubišta

Co všechno jste ochotni zradit pro lásku? Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději. Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu.

Kawasakiho růže

6.7. 12:30 Kino Malý sál, 2.7. 18:30 Kino Malý sál

Režie: Jan Hřebejk


Hrají: Lenka Vlasáková, Daniela Kolářová, Martin Huba, Milan Mikulčík, Antonín Kratochvíl, Petra Hřebíčková, Ladislav Chudík, Martin Schulz, Anna Šimonová, Isao Onoda

Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit? Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra (Martin Huba), morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz.

Muži v říji

5.7. 22.00 Kino Drahomíra. 4.7. 12:30 Malý sál

Režie: Robert Sedláček

Břitká vesnická komedie Muži v říji pokračuje v tradici filmů, jako je Menzelova Vesnička má středisková, její satira je však naprosto aktuální. Humor je tu postaven na střetu malého a velkého světa: zastupitelé zapadlé obce Mouřínov – tak zapadlé, že tu končí všechny cesty – se snaží uskutečnit svůj sen o nové silnici, která by je spojila s Evropou.

Zoufalci

5.7. 19:30, Kino Karlovarské městské divadlo, 6.7. 13:30 Kino lázně III

Režie: Jitka Rudolfová

Šestice hrdinů, kteří po maturitě přišli z Jablonce nad Nisou do Prahy, zkouší ve třiceti letech bilancovat svůj život. Je na změnu příliš brzy – nebo snad už pozdě, protože z rozjetého vlaku se vyskakuje jen obtížně? Režisérský debut Jitky Rudolfové je generační výpovědí, která vnímá vztahové problémy dnešních třicátníků s pochopením i ironickým nadhledem.