Screenshot on 2009-06-21 at 22.29.17
Screenshot on 2009-06-24 at 12.47.12
Screenshot on 2009-06-24 at 12.50.43

Titulky pro sluchově postižené na MFF KV

Také v rámci letošního 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude fungovat Kino neslyšícího diváka. K vybraným českým filmům budou promítány české titulky pro sluchově postižené.

Ne všichni SP diváci možná vědí, že už sedmým rokem jsou všechny cizojazyčné festivalové filmy promítány s českými titulky. I když se jedná pouze o běžné české titulky, tedy nerozšířené, představuje to pro SP diváky výhodu oproti době, kdy byly filmy pouze tlumočeny do sluchátek.

Kromě toho jsou však již čtvrtým rokem ve festivalové nabídce také filmové projekce opatřené elektronickými titulky pro sluchově postižené. K vybraným českým filmům jsou elektronicky promítány rozšířené české titulky pro SP.

Asistenční služby pro SP diváky v rámci festivalu

Mnozí sluchově postižení návštěvníci Festivalu již také využili asistenční služby při nákupu vstupenek, kterou KND ve spolupráci s Kinem bez bariér poskytuje v průběhu každého Festivalu.

Informace pro SP návštěvníky MFF Karlovy Vary 2009 o filmech, o jednotlivých projekcích, o možnostech rezervace vstupenek a využití asistenční služby na festivalu, ale také o dalším programu KND naleznete zde na našich stránkách, jakmile bude znám letošní festivalový program. Sledujte naše stránky!

KND zve neslyšící diváky na již čtvrtý ročník Festivalu krátkých filmů Praha - Prague Shorts

Čtvrté „Pražské šortky“ nabídnou erotiku i Oscary

Od 12. do 16. listopadu 2008 proběhne v pražském kině Světozor již čtvrtý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaného organizátory MFF Karlovy Vary. I letos festival ve třech soutěžních a devíti nesoutěžních sekcích představí výběr toho nejlepšího, co vytvořili mladí talentovaní filmaři v průběhu uplynulého roku po celém světě. Zvláštní pozornosti se tentokrát těší teritoria Francie a Argentiny, ženského pohledu na erotiku a fenomén psa ve filmu. Chybět ale nebudou ani první filmy dnes již slavných režisérů, filmy oceněné na nejprestižnějších světových festivalech a soutěžích, experimentální filmy a ani exkurz po tvorbě nejmladší generace českých filmařů.

Organizátoři očekávají, že velký rozruch by mohla vzbudit komponovaný program SecondSexe: orgasmus na ženský způsob, poprvé uvedený na letošním ročníku mezinárodního festivalu krátkých filmů Circuito Off v Benátkách. Pět filmů přináší pohled na erotiku a pornografii očima žen režisérek.

Další informace budou postupně zveřejňovány na

www.pragueshorts.com

Všechny filmové dialogy jsou vybaveny českými a anglickými titulky. Vybrané české filmy budou navíc opatřeny českými titulky pro SP diváky.

Festivaly a spolupráce

Filmové projekce opatřené elektronickými titulky pro sluchově postižené nejsou úplnou novinkou. Po tři roky již mají neslyšící navštěvníci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech možnost navštěvovat vybrané české filmy s rozšířenými titulky KVIFF.

Pro festival jsme ve spolupráci s občanským sdružením CAMINO připravili i následující filmy: Tajnosti, František je děvkař, Václav, Pusink, Gympl.

Mnozí sluchově postižení návštěvnící Festivalu také již využili asistenční služby při nákupu vstupenek, kterou ve spolupráci s o.s. Camino poskytujeme v průběhu každého Festivalu.

MFFKV však neni jediný festival, který uvádí rozšířené titulky pro sluchově postižené. Vybrané pořady pro sluchově postižené uvádí také i EKOFILM, festival filmů o životním prostředí a přírodním a kulturním bohatství, který se každým rokem koná v Českém Krumlově a Českých Budějovicích. Ozvěny Ekofilmu pak probíhají v Praze, v rámci Pohyblivého klubu neslyšícího diváka, například v KD Kaštan, Praha 6.

Nově také spolupracujeme s občanským sdružením Skandinávský dům, se kterým připravujeme projekce titulků pro sluchově postižené pro severské filmy, např. Kdo se bojí vlka .