Filmy 2008

Česká RAPublika

Orion, James Cole a Hugo Toxxx na pódiu, ale především mimo něj. Tři přední čeští rappeři, deset skladeb, deset živých – někdy i živelných – filmových situací.

Děti noci

Film, který vás donutí vyjít v noci ven.

Druhé dějství

Cílie a její přítel Martin, egoistický překladatel bez vyhlídky na seberealizaci, jsou hlavními protagonisty milostného příběhu o vztahu, z něhož se pomalu, zato s jistotou vytrácejí ideály.

František je děvkař

Titulní hrdina hořké komedie František je děvkař na první pohled nevypadá jako nenapravitelný sukničkář. Nicméně kvůli svým záletům přijde o soukromou psychiatrickou praxi i o manželku Elišku.

Gympl

Komedie o studentech, učitelích, rodičích a graffiti.

Krvavá zásilka

Hitový objev letošní sezony. Vemte to nejlepší z Tarantina, Richieho a Rodrigueze, do halvní trojrole(!) obsaďte svého mladšího bráchu (mimořádný výkon Jakuba Votýpky), vše zalijte horkým talentem, hromadou energie a spoustou odpracovaného času.

Pusinky

Iška, Karolína a Vendula jsou tři osmnáctileté dívky, které právě odmaturovaly. Nechtějí se vzdát školní bezstarostnosti ani svého přátelství, a proto se chystají na cestu do Holandska, kde chtějí čtvrt roku pracovat na farmě.

Tajnosti

Julie je žena, která má zdánlivě úplně všechno. Pohledného, movitého manžela, prospívající a dospívající dceru.

Václav

Václav Vingl je vesnický outsider, který ve svých 40 letech žije s maminkou pod jednou střechou.

Filmy 2009

2Bobule

Volné pokračování úspěšné komedie Bobule, kterou vidělo v kinech přes 360.000 diváků a která se stala jedním z nejúspěšnějších filmů roku 2008. Pokračování komedie obohatí nové postavy v čele s Jiřím Kornem, Jiřím Krampolem, Janou Švandovou a dalšími. Pro Lubomíra Lipského, který znovu ztvární roli dědečka, jsou 2Bobule filmovou rolí číslo 100!

Červená a bílá

Drsného nacionalistu Silného opustí dívka Magda a on se sbližuje se satanisticky orientovanou pannou Angelou. Společně se pohybují městem drogově závislých zkrachovalců, jejichž osudy Silný s černým humorem a s paranoidní zjitřeností glosuje.

(Wojna polsko-ruska), Xawery Zulawski / PL, 2009
polská verze / české titulky, 108 min

Hlídač č. 47

Láska umí bolet - asi tak by se dal jednou větou charakterizovat milostný příběh o lásce, vášni, smrti a trestu, který vypráví nový český film Hlídač č. 47.

JÁNOŠÍK. Pravdivá historie

Příběh nejslavnějšího zbojníka, který bohatým bral a chudým dával. Stal se symbolem lidového odporu proti panskému útlaku. Lidová fantazie ho obdařila přímo pohádkovými vlastnostmi. Zázračnou silou, neobyčejnou chytrostí a odvážnými činy.

Kdopak by se vlka bál

Rodinný film, dětský horor, dospělá romance a pohádka o Červené karkulce. I když žánry na první pohled velmi odlišné, přesto se výborně doplňují ve vizuálně originálním filmu Marie Procházkové Kdopak by se vlka bál. Režisérka Žraloka v hlavě se v něm vrátila k poetice úspěšného absolventského filmu Příušnice.

Kuličky

Nový český povídkový film Olgy Dabrowské "Kuličky" vstoupil do kin 1. května 2008. KULIČKY jsou povídkový film o tom, jak v praxi vypadá soužití muže se ženou. Od první lásky k prvnímu sexu, od první lži k poslední. Scénáristka a režisérka Olga Dabrowská se podívala s nadhledem a humorem na to jak vzniká a probíhá partnerský vztah.

Líbáš jako Bůh

Muž mezi dvěma ženami a žena mezi dvěma muži – to jsou motory komedie, poháněné pošetilostmi, sebeiluzemi i sny, kterým podléhají zamilovaní, nemilovaní i žárliví…

Máj

„Byl pozdní večer - první máj - večerní Máj - byl lásky čas…“ - těmito slovy začíná nový film „Máj“ režiséra a kameramana F.A.Brabce a hned je jasné, že inspirací pro jeho vznik se stalo vrcholné dílo českého romantismu - báseň „Máj“ Karla Hynka Máchy.

Muži v říji

V jihomoravské vesnici Mouřínov končí silnice a její obyvatelé touží po tom, aby se obec stala „průjezdní“. Uvědomují si, že prvním krokem k naplnění svého záměru, je na sebe upozornit. Protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, rozhodnou se, že v Mouřínově uspořádají Mistrovství Evropy v této ojedinělé disciplíně.

Nestyda

Komedie podle bestselleru Michala Viewegha "Povídky o manželství a sexu" s Jiřím Macháčkem v Hlavní roli.

Tobruk

Druhá světová válka, podzim roku 1941. K obraně Němci a Italy obleženého města Tobruk v severoafrické Libyi je odvelen i československý prapor. Mezi jeho příslušníky je i mladý voják Jiří Pospíchal.

Ulovit miliardáře

PR manažer Lehký (Jiří Mádl) dostane vládní zakázku, aby z konkurenčních důvodů odstavil dravého podnikatele Grossmana (Tomáš Matonoha). Pro tento účel si najme novináře a rozjede kampaň se zinscenovanou reportáží, ve které Grossman mlátí rómského chlapce Lájoše.

Venkovský učitel

Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů – Učitele, Marie a Chlapce - jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění.

Zoufalci

Jak být spokojený a přitom nebýt sám?

Termíny projekcí

Líbáš jako Bůh

Nestyda

Hlídač č. 47

Venkovský učitel

Kdopak by se...

Máj

Kuličky

Kdopak by se...

Tobruk

Hlídač č. 47