KND ve vašem sále

S filmovou projekcí opatřenou titulky pro neslyšící diváky se můžete setkat nejen v kině Světozor, ale i v jiných kinech. Nejčastěji na festivalech, kde je všechno potřebné technické vybavení pro titulkování filmů připraveno a nic tak nebrání jeho využití. S časovým předstihem, nutným pro transport a montáž, lze titulky promítat prakticky v jakémkoliv kině. KND vybírá spádové oblasti v ČR, kde by bylo možno tato zařízení umístit na stálo.

Chcete se zúčastnit tohoto projektu nebo uspořádat projekci pro neslyšící? Neváhejte nás kontaktovat!

Picture 3

Kino Světozor

 

V jedné z nejživějších pražských pasáží se 1. května 2004 otevřelo dvousálové premiérové artkino s výhradním zaměřením na kvalitní evropský a mimoevropský film.

 

Téměř devadesát let po historicky první filmové projekci v kině Světozor se tento prostor představuje filmovým divákům v nové podobě — s novým interiérem, dramaturgií a téměř celodenním provozem.

 

Několik let po první projekci — uskutečnila se na sklonku roku 1918 — bylo kino Světozor přeměněno na kabaret. K původnímu poslání se vrátilo roku 1957 — tehdy bylo přestavěno na kino panoramatické. V roce 1968 pak Světozor na půldruhého roku „ubytoval” slavný Kinoautomat, představený poprvé na výstavě Expo´67 v Montrealu. Kinoautomat se do Světozoru vrátil v květnu 2007, po 40 letech od svého premiérového uvedení v Montrealu.

 

Čtyři roky po začátku nového milénia vstupuje Světozor do své další fáze — jako arthouse v centru Prahy, jako premiérové kino kvalitních filmů, kino, jaké známe z center evropských metropolí, avšak v Praze dosud chybělo.

 

Na přelomu let 2007 a 2008 proběhla rozsáhlá modernizace kina. Velký sál byl vybaven komplet novým ozvučením a novou oponou, plátno bylo posunuto blíže k divákům a obraz se tak výrazně opticky zvětšil, promítací kabina se dočkala čerstvých promítaček. Nejviditelnější změnou jsou však nové sedačky, nyní mnohem pohodlnější. Velký sál byl obložen minerální vatou, která výrazně přispěla k jeho zvukové izolaci. Modernizace se dotkla také foyer, baru a toalet.

 

Kino Světozor se nechce stát rezervací pro intelektuály, přesto chce uvádět výhradně uměleckou filmovou tvorbu, jejíž spektrum je tak široké, že si z programu vybere každý. Kino Světozor se tak stává ojedinělou alternativou běžné komerční nabídky.

 

Každý týden provází premiéra jednoho artového titulu, jeden den v týdnu je vyhrazen k prezentaci dokumentárních filmů a jeden den je vyhrazen k prezentaci menšinových a experimentálních žánrů jako je animace, videoart, netart, reklama, videoklipy, krátký film atd.

 

Světozor je prvním kinem, které vstoupilo do projektu KND, Kina neslyšícího diváka a které přizvalo na filmové projekce i sluchově postižené.

 

 

Kontakty

 

Kino Světozor

 

Vodičkova 41, 110 00 Praha 1

 

Telefon: 224 946 824

 

E-mail: info@kinosvetozor.cz

 

web: www.kinosvetozor.cz

 

Rezervace vstupenek
Každý všední den od 10 do 17 hodin je možné rezervovat lístky do kina na telefonu 608 33 00 88. Služba funguje i přes Skype nebo on-line.

 

Pokladna
Pokladna je otevřena:
Pondělí-Pátek 12.30-21 hod
Sobota-Neděle 10.30-21 hod.
Na pokladně kina Světozor je možné zakoupit vstupenky i do kina Aero.

 

Bar
Bar je otevřen:
Pondělí-Pátek 12.30-23 hod
Sobota-Neděle 10.30-23 hod.
V celém prostoru baru je k dispozici připojení k internetu zdarma.

 

 

Jak se tam dostanete?

 

Tramvaj: zastávka Václavské náměstí

 

Tramvaj číslo 3, 9, 14, 24
Výletní historická tramvaj číslo 91
Noční tramvaj číslo 51, 52, 54, 55, 56, 58

 

Metro

 

Metro A: stanice Můstek, Muzeum
Metro B: stanice Můstek
Metro C: stanice Muzeum